A sziklás teret az építész torinói munkatársa, Martine Laprise, az építészek álmának nevezte, hiszen azt nemcsak feltárni lehet érdekes, de ott bármilyen építészeti megvalósítás igen érdekes ötleteket, kihívásokat hordoz. Lavaux , azaz a Genfi-tó északi partvidékén húzódó 800 hektárnyi terület nem ismeretlen a borbarátok körében: teraszos szőlőültetvényei 2007 óta a világörökség részét képezik és a táj is egyedülálló. A XIV. századig nyúlik vissza az ültetvény története: a területen a szerzetesek által ekkor épített szőlőültetvények présházai, illetve a szőlőtermesztéshez kapcsolódó egyéb épületek jelentős hányadukban fennmaradtak.
A Mauro Turin tervezte a múzeum elsődleges célja az lenne, hogy vonzó legyen a turisták számára. Épp ezért nem meglepő a tervezők nyilatkozata, mely szerint az elképzelésük egy olyan sétát kínál a levegőben, amely a táj szépsége miatt páratlan élménnyel párosul.
Bár a gyönyörű tájon – vagy inkább afelett – megálmodott múzeum bemutatná a régió történetét a középkortól kezdve, de természetesen olyan építészeti sajátosságokat is felvonultatna, melyek beleillenének a szőlőtőkékkel tarkított környezetbe. A tervezők szerint elképzelésük nem dominálna a táj rovására, sokkal inkább kiegészítené azt. Mauro Turin a bormúzeum tájba történő integrálásáról csak csupán annyit mondott, hogy szerinte az úgy nézne ki, mint egy szűk, üvegfalas kifutó a levegőbe, alul a szőlővel és a Genfi-tóval, körben pedig az Alpok vonulataival.
S bár a Wine Múzeum ezidáig egy képzeletbeli projekt, ha a képeket nézzük – azoknak akik nem tériszonyosak – érdemes lenne megvalósítani. Az építésziroda elképzelésére egyébként a helyi újságok és politikusok is felfigyeltek, de ahogy fent is jeleztük, a projekt még mindig csak tárgyalási fázisban tart, így azt nem tudni, hogy mikor lesz belőle valami.
forrás: www.dezeen.com
wordlesstech.com