hír videók, animációk exkluzív

Mivel kápráztassuk el tetőtérbeépítésen gondolkodó ügyfeleinket?


Csépé | 2018.04.12
Nem elsősorban az építészeket, hanem a potenciális építtetőket, padlástulajdonosokat célozza a Velux új applikációja, mellyel látványosan és egyszerűen modellezhetünk közel valós fényviszonyokat.

Talán a gyakorlati hasznosságnál is fontosabb az applikáció esetében, hogy ráirányítja a figyelmet: a természetes fény is szükséges az egészséges otthonhoz (vagy más használt térhez). Hajlamosak vagyunk mi építészek is azt gondolni, hogy ha az 1/8 arányú ablakokat felszórtuk a homlokzatra, a természetes fénnyel nem lehet gond. Pedig a tájolás, az ablak elhelyezkedése nagyon is számít. Korábban a Velux már a Daylight Visualizer alkalmazást felkínálta az építészeknek, most máshonnan "támad": az építtetők egy pofonegyszerűen használható "MyDaylight" mobilapplikációval maguk modellezhetik (nyilván elég elnagyoltan, de valós földrajzi helyzet, év- és napszak figyelembevételével), milyen világos lesz egy adott tetőtéri szoba, nappali.
Jobb, ha az építész elébe megy az igényeknek: az applikációval magunk is megmutathatjuk az ügyfélnek, miért is érdemes elegendő tetősíkablakot beépíteni.

A cég közleménye a bevezetés kapcsán:
Ötven százalékkal érzik magukat egészségesebbnek és energikusabbnak a napközben elegendő természetes fényhez jutók a VELUX Magyarország Kft. tájékoztatása szerint. A VELUX Cégcsoport – piacán elsőként – fejlesztett virtuális valóság technológiát használó mobilapplikációt, amelynek segítségével már az építési munkálatok, a bontás és átalakítás előtt meggyőződhetünk arról, milyen előnyei lehetnek a több természetes fénynek. A kész szimuláció napszaktól, évszaktól és tájolástól függően megmutatja az otthonunkba beáramló természetes fény mennyiségét is.
A legtöbb magyarra igaz, hogy otthona kiválasztásában a legfontosabb szempontok között szerepelnek azok, melyek az egészségre hatással vannak – derült ki a VELUX Cégcsoport és a németországi Humboldt Egyetem 2016-os Egészséges Otthon Barométer kutatásából. A felmérés szerint párhuzam vonható a fénytelen, nem megfelelő belső klímájú otthonok és a fáradékonyság, illetve a legyengült immunrendszer között. „A magyarok 15 százaléka érzi az átlagnál betegebbnek magát, negyede panaszkodik gyakori fáradékonyságra, és közel kétharmaduk pedig folyamatosan kiújuló torokfájástól és náthaszerű tünetektől szenved” – mondta Őz Beáta, a VELUX Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója.
A VELUX Cégcsoport kutatásából kiderült, hogy a lakás klímája, a friss levegő és a megfelelő mennyiségű napfény a vezető szempontok között van az otthontervezés során. Építkezés, felújítás közben viszont sokaknak nehézséget okoz felmérni a tervek láttán, hogy milyen is lesz a végeredmény a valóságban.

Digitális szimulációs applikáció a tökéletes otthontervezéshez

A VELUX Cégcsoport a mostantól magyar nyelven is elérhető MyDaylight mobilapplikációval a felújításra vagy kialakításra váró tetőterek tervezésében segít azáltal, hogy a virtuális valóság technológiáját felhasználva demonstrálja, milyen lenne a szoba egy vagy több természetes fényforrást biztosító tetőtéri ablakkal. 360 fokos digitális szimulációval mutatja be a végeredményt és a beáramló természetes fény mennyiségét napszaktól, évszaktól és tájolástól függően. A mobilapp Androidról és iOS-ről is elérhető ingyenesen az applikációs áruházakban.
A kutatás arra is rávilágít, hogy a magyarok több mint harmada szerint otthonában túlzottan függ a mesterséges fénytől, melytől fáradékonyabb, ami nem is csoda, ha belegondolunk, hogy az időnk 90 százalékát beltérben töltjük. „A természetes fény mennyisége új ablakokkal növelhető, ezek darabszámának és elrendezésének megtervezésében segít a MyDaylight applikáció, melybe a tetőtér adatait betáplálva, a virtuális valóság technológiáját felhasználva testközelből is megtapasztalhatjuk a különbséget” – tette hozzá az ügyvezető. A kutatás eredményei alapján a napközben elegendő természetes fényhez jutó válaszadók 50 százalékkal érzik magukat egészségesebbnek, energikusabbnak a többieknél.

Tervasztal után a virtuális valóságban tervezhetünk

A 360 fokos virtuális valóság környezetet használó MyDaylight mobilapplikációval a VELUX Cégcsoport azon a platformon éri el az embereket, mely mindig a kezük ügyében van. Az applikációval akár utazás közben vagy épp a boltban, sorban állva inspirálódhatunk, és vizualizálhatjuk az átalakításra vagy beépítésre váró tetőterünk látványtervét. „Az applikáció képes azonnal valósághűen megmutatni, mennyire megváltoztatja a természetes fény az otthonunkat, melynek nemcsak a komfortérzet miatt van fontos szerepe, de a kisebb tereket optikailag tágítja. Az üzleti potenciál pedig számunkra pontosan ez: közelebb hozzuk a megvalósítást a tervezéshez” – tette hozzá Őz Beáta ügyvezető. Az applikáció segítségével már az építési munkálatok, a bontás és átalakítás előtt meggyőződhetünk arról, milyen előnyei lehetnek a több természetes fénynek.
A MyDaylight mobilapplikáció működését bemutató videó itt érhető el:


További információ a MyDaylight applikációról: www.mydaylight.hu

Az applikáció itt tölthető le androidra, itt pedig IOS-re.

A szerző legújabb cikkei




Hírlevél feliratkozás >>>>


Konferencianaptár


Építési megoldások