Bejelentkezés: Regisztráció Elfelejtett jelszó
Keresés
674 találat. (Keresés tárgya: "pályázat")
Cikkek
A Bord Építész Stúdió tervezi a Nemzeti Korcsolyázó Központot (NKK)
A Nemzeti Korcsolyázó Központ (NKK) létrehozására kiírt nemzetközi tervpályázat nyertese a Bord Építész Stúdió – jelentette be Kósa Lajos fideszes politikus, tárcanélküli miniszter, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség, egyben a bíráló bizottság elnöke.
Új kollégiumot kap a Corvinus Egyetem
A Budapest Corvinus Egyetem pályázatot írt ki a Belső-Ferencvárosi Czuczor utca 3. alatti foghíjtelek beépítésére. A történelmi városnegyedben egy harmonikusan illeszkedő, több száz férőhelyes kollégiumot és oktatói lakásokat is magába foglaló épülettömböt kellett megtervezni. A pályázatra 26 pályamű érkezett. A győztes a Hetedik Műterem lett.
FAKRO fusion – before & after – 10 000 euró összdíjazású nemzetközi építész pályázat
A FAKRO és a BIMobject nemzetközi építészpályázatot hirdet tetőterek felújítására és átformálására.
Szellempavilonok és föld alatti bizonyítékok a londoni parlamentnél
A londoni parlament tőszomszédjában építendő holokauszt emlékmű pályázatának pálmáját David Adjaye landartja vitte el októberben. Méltatták Adam Caruso tervét is, amely a győztesként kiválasztott munkánál konzervatívabb regiszterben szólalt meg.
A Lechner Központ felmérte a tervpályázatokkal kapcsolatos igényeket
Vajon a terv- és ötletpályázatokkal szemben támasztott igények azonosak a pályázóknál, a bírálóbizottsági tagoknál és a kiíróknál? Mindhárom szereplő közérthetőbb és egyértelműbb szabályozási környezetet szeretne, mely biztosítja a versenyt és a minőséget – derül ki a Lechner Tudásközpont által elkészített kérdőíves felmérésből.
A lebombázott Moszul moduláris 3D lakóhidakkal épül újjá Vincent Callebaut tervei szerint
A harcoknak vége az iraki Moszulban, de az egész település lakhatatlanná vált. Ötletpályázatot írtak ki az újjáépítésre, amelyet a Vincent Callebaut építésziroda nyert, a tőlük megszokott különleges tervvel. Az „Öt farm híd" címet viselő koncepció költséghatékony és folyamatosan fejleszthető hidak építését tűzte ki célul.
A Budapesti Corvinus Egyetem Sportlétesítményének győztes pályaműve
A Budapesti Corvinus Egyetem vezetősége döntött a környezetében hiánypótlónak számító, verseny- és tömegsportra is alkalmas új sportlétesítményének létrehozásáról. Nyomban ki is írták a tervpályázatot, amelynek győztese a Zsuffa és Kalmár Építésziroda terve lett. Az új komplexum az egyetemtől alig pár méterre, a Lónyay utca 40. alatt épül fel.
Visszafogottan elegáns nagylapos homlokzatburkolat családi házon
Letisztult formák, távolról homogén, de közelről némileg strukturált, nagyvonalú felületek, időtálló látvány és minőség.
Természet - privát tér- hajlék
A Geumgang Nature Art Biennale-t kétévente rendezik meg Koreában. Az esemény egyik kurátora Erőss István magyar természetművész. A 2018-as téma erősen kapcsolódik az építészethez: a természetben képzőművészeti alkotásként megjelenő hajlékok, privát szférát biztosító terek modelljének rajzát várják a kurátorok 2017. november 15-ig.
Jégcsarnok is épül a Déli pályaudvar területének egy részén
Meglepő funkciókkal bővülhet a legnagyobb budai pályaudvar, miután közbeszerzési tervpályázatot írtak ki a Déli pályaudvar üzemi területére tervezett sport- és szabadidős beruházások tervezésére.
Újra lehet pályázni a Lechner különdíjára!
A Lechner Tudásközpont a tavalyi évhez hasonlóan újra különdíjat ad át a Média Építészeti Díja Gálán. A díjra 1945 utáni épületek és építmények felújításával, rehabilitációjával vagy annak tervével lehet pályázni az Építészfórumon.
Király gyógyfürdő rekonstrukciója és bővítésének tervezési munkái
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. nyílt, titkos, építészeti és belsőépítészeti ötletpályázata
Székesfehérvár történeti központja 2017
Nyílt, építészeti tematikájú pályázat fiatal építészeknek
Az „ÉV háza” díjazottjai 2017-ben
Az Építészet Világnapja nyitóeseménye az „Év háza" pályázat ünnepélyes díjátadója volt. A fődijat idén Dénes György építész vehette át a Balatonhenyén felújított lakóépület tervezéséért. A fődíj mellett öt különdíj is gazdára talált az Építészek Házában.
Újjászületik Párizs legjobban utált felhőkarcolója
2016-ban írtak ki nemzetközi pályázatot, Párizs ikonikus, de kevéssé kedvelt irodaházának, a Tour Montparnasse-nak a megújítására. A győzteseknek választott háromtagú konzorcium a Nouvelle AOM irányításával zöld irodaházzá varázsolja a fekete tornyot.
Fiatalok Feketén Fehéren 2017.
A MÉSZ pályázata már diplomázott, de a negyvenedik életévet még el nem ért építészeknek és tájépítészeknek. A pályázaton egy pályázó egy pályaművel vehet részt. Pályaművek beadásának határideje 2017. november 15.
Budapest Atlétikai Stadion pályázat győztese a Napur Architect Építész Iroda!
Nyílt, titkos tervpályázatot írt ki a KKBK a Vituki volt telepén létesítendő Atlétikai stadion megvalósítására. A pályázat célja az volt, hogy az atlétikai stadion tervei magas építészeti minőségben, a jelen és távlati igényeket messzemenően kiszolgálva készüljenek el.
Kiválasztották a jövő évi Velencei Építészeti Biennále magyar kurátorát
A hazai hagyományoknak megfelelően a Velencei Biennále nemzeti biztosa, Fabényi Julia, a Ludwig Múzeum igazgatója idén is nyílt pályázat útján, szakmai zsűri döntése alapján választotta ki a magyar pavilon kurátorát és kiállítását.
Új pályázat városoknak!
Az URBACT nemzetközi városfejlesztési program idén is pályázatot ír ki, amelyhez hazai városok is csatlakozhatnak. Ennek előnyeiről és módjáról, a partnerkeresés lehetőségeiről, illetve az itthon és külföldön már bevált és nálunk is alkalmazható példákról tájékozódhatunk a szeptember 21-i infónapon, melyre a Kortárs Építészeti Központban kerül sor.
Budapest Építészeti Nívódíj 2017
Budapest egyedülálló természeti, táji helyzetével harmóniában lévő épített örökség fenntartása és értékalapú fejlesztése érdekében Budapest támogatásával a BÉK nyilvános pályázatot hirdet a Budapest Építészeti Nívódíja 2017 elnyerésére.