
Dobogókő egyesek szerint a föld szívcsakrája – a virágzó lótuszvirág, amely a szívcsakra univerzális szimbóluma, utal a hagyományos magyar kézműves motívumvilágra is. A terv a „kinyílás” előrehaladását vizsgálja – a földtől az ég felé. Az épület úgy nyílik ki, akár egy virág. Nem véletlen, hogy a Dobogó-kő magyarul „verőkövet” jelent, ezt a nevét a magyar ősök alkották meg a hely szellemi jelentőségének elismeréseként. A központi,
A szálloda központja közelében lévő területek ezért sötétebb textilárnyalatokat és melegebb fafelületeket kapnak, mivel általuk intim, földes légkör valósul meg.
A fenntarthatóság jegyében a sárgaréz burkolatú homlokzaton számtalan beépített napelemet helyeztek el, amelyek az esti világítás energiaszükségletét fedezik.
A tágas elnöki lakosztály a felső emeleten elvonulásra alkalmas, elegánsan modern helyszínként a vendégek kikapcsolódását segíti. Két étterem, egy kávézó, egy delikátbolt, két koktélbár, privát és közös kertek is a társas élet élményét adják.
A 210 szobás szálloda a közös helyiségekkel összesen 20 500 m2-t jelent, ehhez csatlakozik még az 1 200 m2-es úgynevezett "family spa" és a 4 000 m2-es "adult spa".
A privát lakosztályok medencékkel az épület hátulján, a hegy felé helyezkednek el, fákkal körülvéve. A kertek a szálloda különféle szintjein az épület építészeti tipológiáját követik.
"Az egyedi élményközpont szakít a klasszikus gyógyfürdői hangulattal, funkciókkal. A lokáció magáért beszél és minden évszakban új arcát mutatja. Úgy hiszem, a jövő egyik legizgalmasabb szállodáját üdvözölhetjük benne." – mondta Johannes Torpe, a projekt kreatív igazgatója.
A Johannes Torpe nevével fémjelzett stúdió az élvonalban tartozik. Architizer A+ díj, Architecture Masterprize, Global Architecture and Design Awards jelölések és díjak büszke tulajdonosai. A névadó dán Torpe sokszínű művész, aki az építészet mellett megannyi kreatív szektorban otthonosan mozog.
Forrás: Roadster, Johannes Torpe