hír arculattervezés Borászat mome Nagy-Somlói borvidék

Építészet mint borkorcsolya?

MOME-s hallgatók tervezik a Somlói borvidék vizuális kommunikációját


sebesp | 2016.01.27
Hosszú távú fejlesztési projektet indít a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a Nagy-Somlói borvidék. Az együttműködés célja a borvidék turisztikai vonzerejének növelése újszerű építészeti megoldások létrehozásával.

Stratégiai keretmegállapodást kötött a Nagy-Somlói Borvidék Hegyközsége és Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, amelynek értelmében az Építészeti Intézet és a Tervezőgrafika Tanszék hallgatói hosszútávon szerepet vállalnak a Nagy-Somlói borvidék vizuális kommunikációjának megújításában.

A projekt első fázisának célkitűzése olyan térbeli objektumokból álló vizuális irányítórendszer létrehozása, amely organikusan illeszkedik a Somló hegyre jellemző karakteres természeti környezethez, miközben újszerű, innovatív eszközökkel hívja fel a figyelemet a helyi látnivalókra és eligazítást nyújt a borvidékre látogató turistáknak. A hallgatók feladata az átfogó koncepció megfogalmazása, az egyes műtárgyak, építmények, vagy szobrok definiálása, és a tájékoztatási rendszer teljes grafikai formavilágának megtervezése.

Az alkotómunkát irányító oktatók között az építészszakma olyan elismert tagjai taláhatók meg, mint Juhász Ákos, a MOME Építészeti Intézetének igazgatója, az Ybl Miklós-díjas Turányi Gábor, a Herendi Porcelánium tervezőmérnöke, vagy a Galyatető-kilátót és turistacentrumot újraálmodó Kovács Csaba és Vass-Eysen Áron, akik ezzel a munkájukkal 2015-ben elnyerték a Média Építészeti Díj legjobb épületének járó elismerést.

A projekt integrálása az egyetem képzésébe pedagógiai szempontból is egyedülálló, mivel már az alapképzési ciklusában (BA1 és BA2 évfolyamok) tanuló hallgatók számára is megnyitja a lehetőséget egy saját elképzeléseikre épülő, komplex építészeti alkotás megvalósításában való közreműködésre. A résztvevők az Építészeti Intézet részéről 30 fő hallgató, 1 szakmai vezető, 5 oktató és 2 fő tervezőgrafikus hallgató.

Az együttműködés keretében hét átfogó koncepció készül, amelyek közül az egyetem és a borvidék képviselőiből álló zsűri választja ki a később megvalósuló tervet, talán éppen abban a reményben, hogy izgalmas építészeti környezetben a jó bor is könnyebben csúszik.

Forrás: Objektív Hírügynökség

A szerző legújabb cikkei




Hírlevél feliratkozás >>>>


Konferencianaptár


Építési megoldások