13-24 megjelenítése a(z) 30 elemből.
A Magyar Építőművészek Szövetségének állásfoglalása Virág Csaba Budavári Országos Villamos Teherelosztó épületének sorsáról

A Magyar Építőművészek Szövetsége aggódva figyeli a napokban megjelent híreket Virág Csaba Budavári Országos Villamos Teherelosztó épületének sorsával kapcsolatban. A nyilvánosságra került hírek szerint a Magyar Kormány mégis el kívánja bontani a sok vitát kiváltott emblematikus budavári épületet, sőt a bontási munkálatok már meg is kezdődtek, és az épület belső, nem tartószerkezetei elemei már elbontásra is kerültek.

Zoboki Gábor ötlete volt a kőerkély, és "a szakfelügyelő sem kapott a szívéhez"
Zoboki Gábor építész ötlete volt, hogy a Karmelita kolostor homlokzatához hozzátoldjanak egy Dunára néző erkélyt. Az építész úgy véli, az erkély feloldja az épület monoton keleti homlokzatát, ráadásul a kolostor szomszédságában szinte minden épületen van erkély. A világörökségi területen általában még egy tetőtéri ablakot sem engedélyeznek.