A kormányzati támogatásból megvalósuló fejlesztés alapvetően meghatározza majd a turisztikai térség megítélését. A cél egy modern, családbarát turisztikai centrum létrehozása. Egyebek mellett fejlesztik a strand területét, olyan látogatóközpontot alakítanak ki, ahol a térség turisztikai érdekességeit mutatják be, sporttelepet és kempinget hoznak létre, fejlesztik a vitorlás kikötőt, és a jelenlegi háromszázról ötszázra növelik majd a horgász kikötőhelyek számát.
A beruházás eredményeként a közlekedési körülmények és a szolgáltatói létesítmények modernek és egységesek lesznek. Tima Zoltán építész azt hangoztatta, hogy ezzel a fejlesztéssel a tó magyar oldalának több évtizedes lemaradását pótolják. A tervezésnél azt is figyelembe vették, hogy a beruházás elemei ökológiai szempontból is fenntarthatóak legyenek.
Gajda Tibor, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese arról beszélt, hogy a Sopron-Fertő kiemelt turisztikai térségnek minősül, s a beruházással az is a céljuk, hogy az osztrák oldal szezonális kínálatával ellentétben a magyar oldal Sopronnal együtt az év minden évszakában minőségi szolgáltatást tudjon nyújtani, akár osztálykirándulások, edzőtáborok számára is.
A Fertő-tó turisztikai célú fejlesztését is tartalmazó Modern Városok program megállapodást 2015. március 25-én írták alá. A megállapodás a tó fejlesztésén túl a közlekedést, a történelmi belváros műemlék épületeinek felújítását, valamint egy új ipari és gazdasági övezet kialakítását célozza.
(MTI)