Az egykori csirkeól a visszavonulás remek helye lehet, egy szoba elmélkedéshez, meditációhoz, pihenéshez, álmodozáshoz, egyedülléthez. Az alkotók visszafogott gondolkodással mentettek meg egy nem építészettörténeti értéket, parányi karbonlábnyomot hagyva maguk után.
A Balaton-felvidéken épült családi ház a Veszprémi Építész Műhely tervei szerint. Az építészek szándéka a hagyományos építészetet tükröző, egyszerűséget és természetességet közvetítő ház tervezése volt.
Bár Szlovákia építési piaca a legkisebb a 19 Euroconstruct-ország közül és itt a legalacsonyabb az építési beruházások volumene, az ország építőipara jelenleg a védelmi kiadásokból és a Helyreállítási és Ellenállóképességi Terv kórházépítésre elkülönített forrásaiból profitál – írja Radovan Kostelník, az Euroconstruct szlovák elemzője.
Találékony anyag-, szín- és formahasználattal jött létre a RIBA Év Kisprojektje díjat elnyert angliai házbővítés.
Ma hivatalossá vált: a párizsi UNESCO Világörökségi Bizottság 47. ülésszakán Budapest – a Duna-partok, a Budai Várnegyed és az Andrássy út nem került fel a veszélyeztetett világörökségi helyszínek listájára!
A csökkenő új lakás-kereslet csak egy az európai demográfiai változás számos következménye közül amellyel szembesülünk – de kétségtelenül egy új paradigma az európai építőipar számára – véli Nejra Macic, az Euroconstruct norvég elemzője.
Ebben a sorozatban Egyiptom világörökségi helyszínei közül mutatunk be egy válogatást a kedves Olvasónak, bízva abban, hogy ezekben a témákban is lehet még újat mutatni.
Az építészeti újrahasznosítás jegyében valósul meg a Magyar Építészeti Múzeum és Központ a Városligeti Fasor és a Bajza utca által határolt tömbben. A munkák során az új főépület mellett két századfordulós műemléki épület és két zártsorú irodaház újul meg, valamint egy mindenki számára nyitott városi közpark is létrejön.
Bár ünnepi sátor ihlette, ideiglenes jellegét tűzvédelmi rendeletek libbentették a távolba, de így is elmeséli egy távoli táj építészeti gondolkodását.
Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata bemutatja az ArtPécs művészeti platform új aloldalát, amely a jelenleg is aktív pécsi építész művészekről ad átfogó képet szakmai pályájuk, kiemelkedő munkáik és egyéni látásmódjuk alapján.
Több mint hétszáz éves várfalrészletekre, egy 16. századi sáncrendszer nyomaira, muskéta- és ágyúgolyókra, valamint nyílhegyekre bukkantak a régészek a veszprémi várnegyed megújítása során. A különleges régészeti leleteket – amelyek a Várhegy mozgalmas múltjáról tanúskodnak – a Biró-Giczey Ház kiállításán tekinthetik meg a helyszínre látogatók.
Az elmúlt években felerősödött az igény az olyan lakások iránt, amelyekben többfunkciós terek – például otthoni munkaállomás, edző-, hobbi- vagy vendégszoba – is kialakíthatók. Ezekből az otthonokból azonban jóval kisebb az elérhető kínálat, különösen jó adottságokkal rendelkező lokációkban, ezért a kiemelt fejlesztések fontos elemei lettek.
Eresz-párkány-attika: az épületburok-koncepció Achilles-sarka? – Építész Tervezői Nap szeptember 15-én
A víz az úr? Alépítményi szigetelések, lábazatok, utólagos szigetelés – Építész Tervezői Nap október 16-án
Tűzvédelem: láthatáron az új OTSZ? – Építész Tervezői Nap november 13-án