Ezekre a kérdésekre adnak választ a konferencia előadói, többek között Stellan Fryxell, a Hammerby Sjöstad projekt egyik vezetője – a jelentős nemzetközi sikereket elért és elismeréseket (MIPIM Architectural Review Future Project Awards 2011,Winner Big Urban Projects; Taihu Sino Swedish Eco-City and second prize in 2011 Shanghai Urban Planning Awards) szerzett építész személyesen számol be a tervezés és a megvalósítás szépségeiről és nehézségeiről.
A World Green Building Council európai hálózatának vezetője, Dominika Czerwinska szintén először tart hazánkban beszámolót a világszervezet tevékenységéről, és arról a kiemelkedő munkáról, mely a településeink élhetőbbé tételéhez járul hozzá. Miért fontos a civil és a kormányzati szféra együttműködése a települési fenntarthatóságban, és ez hogyan tud jól működni? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre kapunk választ az előadásból, illetve megismerhetjük azokat a nemzetközi projekteket is, melyek az elmúlt évben lezárult „WorldGBC Government Leadership” fenntarthatósági versenyében az élen végeztek.
A konferencia hazai előadói között számos ismert szakember található. A BKK vezérigazgatójától, Vitézi Dávidtól megtudhatjuk, milyen elképzelései vannak a fővárosi cégnek a fenntartható közlekedésről, a Duna szerepétől kezdve a biciklis közlekedés és tömegközlekedés fejlesztéséig. Albrecht Ute (BFVT) beszámol az új budapesti városfejlesztési munka jelenlegi állásáról. Megtudhatjuk, hogy mit jelent a SEAP, és milyen potenciál rejlik egy jól összehangolt települési energetikai rendszerben? Milyen új fejlesztések várhatók az energetikai ellátó hálózatokban és mi köze a telefonnak a 220 V-hoz? Mit is jelent a Smart City fogalma és mire jó az integrált várostervezés? Vagyis mindent összefoglalva: hova tartanak településeink és milyen épületek fogják alkotni a jövő városát?