Legújabbak

Intelligens állatsimogató Hollandiából
A közel 190.000 lakosú hollandiai Almere városban az állatsimogatók építészetének egyedi és úttörő példájával találkozhatunk. A Den Uylparkban az 1980-as években leégett korábbi állatsimogató helyén, közadakozásból építették fel 2005 és 2008 között a város új látványosságát.

A rakodópart kövei
Budapest a világ legszebb fekvésű városai közé tartozik. Szépségét három tényezőnek köszönheti: van vize (Duna), hegyei (Várhegy, Gellérthegy, budai hegykoszorú) és magas szintű építészete (eklektika). Az összképben döntő fontosságúak a különös gondossággal kiépített rakpartok, a gyönyörű hidak és a Duna-parti épületsorok.

Rak-Park - tervpályázat a Duna-partok megújítására
Budapest Főváros Önkormányzatának nyílt építészeti tervpályázata a pesti belvárosi Duna-part Kossuth tér – Fővám tér közötti szakaszának komplex megújítására.

Cseh házak Londonban - kiállítás
A kortárs cseh családi házak építészetét bemutató kiállítás nyílik Londonban.

Tervpályázat Óbudán! Multifunkcionális közösségi központ iskolából
Egy színvonalas könyvtár és kulturális központ létrehozása a feladat Római fürdő és Csillaghegy határán. Összdíjazás: 8 millió Ft. Határidő: 2015. október 16. A zsűriben Markóné Tutervai Éva, Mikó László, Vadász Bence.

Másfél milliárdos múzeum épül Pécsett
A tervek szerint jövő évben indul és 2017-ben befejeződik az új pécsi múzeumi központ építése a Széchenyi téren, a dzsámi mögött álló, egykor a régészeti tárlatnak helyt adó ingatlan teljes átépítésével. Ez lesz az első nagy fejlesztés azok közül, amelyek a tervek szerint 2020-ig megvalósulnak.

Felügyelőség
Vízkőmentes(ítés)

Ez Dubaj újabb őrült ötlete
Dubaj nem merül ki az ötletekből: most a Meydan One elnevezésű projekt részeként egy világrekorder sípálya mellett újabb bevásárlóközpont, egy 60 ezer fő befogadására alkalmas köztér, valamint egy 711 méter magas, ötcsillagos szállodának is helyet adó felhőkarcoló épülne fel. Ha az utóbbi elkészül, a világ legmagasabb lakótornya lehet.

Batár Attila kapta a Molnár Farkas-díjat
Az N&n galéria 2004-ben alapított Molnár Farkas-díját a kuratórium döntése alapján 2015-ben Batár Attila építész, építészeti író kapta. A Párizsban élő mester a díjat Lucien Hervé lakásán Jutka Hervétől vette át 2015. augusztus 7-én.

Menekült-építészet: Nem kell hozzá szögesdrót
Vallásos menekültek egy csoportja az Egyesült Királyság kapui előtt, a bebocsátásra való végtelennek tűnő várakozás alatt templomot emelt.