A Gellért évszázadokon át a főváros egyik ékköve volt, művészi építészetével és kivételes légkörével a társadalmi és kulturális élet központjaként szolgált. A teaser videó látványos képsorain keresztül ennek a letűnt kornak a szellemét igyekszik megeleveníteni a BDPST Group, párhuzamot állítva a szálloda jelenlegi állapotával. A cégcsoport célja, hogy a nagyközönséget is bevonja a Gellért megújulásának történetébe, és a múlt iránti tiszteletre építve bemutassa a jövőt, amikor a hotel ismét Budapest büszkesége lesz.
A szálló fénykorát az 1920-as években élte. Az épület azóta számos korszak szemtanúja volt, átvészelte a háborúk viharait, sorsfordító események nehéz pillanatait, amelyek mind nyomot hagytak falain. Közel 100 évig működött ugyanakkor hotelként, még végül omladozó mennyezettel és a 60-as évekből maradt bútorokkal 2019-ben zárta be kapuit.
A BDPST Group célja nem csupán a legendás épület történelmi elemeinek megőrzése és az épület aranykorának visszaállítása, hanem az értékteremtés és fenntarthatóság jegyében új, korszerű elemekkel való gazdagítása is. A fejlesztésekkel Budapest örökségének egy régi szimbólumát kívánják életre kelteni, amely méltó módon reprezentálja a várost a nemzetközi színtéren, miközben ismét a helyiek, valamint az idelátogató utazóknak kedvelt találkozópontjává válik.
A Hotel Gellért teljes körű felújítása a BDPST Group irányításával, műemlékvédelmi előírások mentén októberben elindult. Az épület a Mandarin Oriental első magyarországi egységeként nyílik majd meg, és134 elegáns vendégszobával, köztük 34 lakosztállyal várja ezt követően a látogatókat. A szálloda legfontosabb belső terei – mint a Lobby, a Duna terem és a Gobelin terem – a múzeumi archívumokban fennmaradt fotók és tervek alapján kapják vissza régi pompájukat. A Gellért megújulásáért a magyar építésziroda, a nemzetközi szinten is elismert Archikon és a londoni Alexander Waterworth Interiors stúdió felel.
Forrás: sajtóközlemény