A közlemény szerint a hétméteres, áttetsző függönyökkel bélelt, szőnyeggel borított standon egyedi bútorokon és speciálisan erre a térre komponált megvilágításban kapnak helyet a könyvek. A közelgő Bauhaus-évforduló jegyében tervezett designt a Hetedik Műterem építészei, Szabó Levente, Biri Balázs és Polgárdi Ákos tervezték. A pavilonban Katyi Ádám betűtervező Mohol betűcsaládját használták, amely a Bauhaus geometriai kísérleteiből inspirálódva, kortárs módon nyúl a Moholy-Nagy László-i hagyományhoz.
Németország második legnagyobb könyvszakmai rendezvényén Magyarország az 1990-es évek óta van jelen rendszeresen, nem csupán irodalmi eseményekkel, hanem önálló és látványos megjelenésű standdal is. A 40 négyzetméteres alapterületűre bővített pavilon programjában idén Bartis Attila A vége, Kiss Noémi Sovány angyalok és Szőcs Petra Dán púder című, németül is megjelent köteteit ismerheti meg a közönség.
Március 16-án a Schaubühne Lindenfels színpadán Bartis Attila, Szabó Levente építész és Jörg Plath irodalmi szakújságíró a tér, az irodalom és a fotográfia viszonyáról beszélget majd, de hangsúlyt kap a magyar programokban az erdélyi irodalom és a kisebbségi lét mint szerzői identitás is.
A marosvásárhelyi születésű Bartis Attila, valamint a kolozsvári Ugron Zsolna mellett jelen lesz a kolozsvári Székely Örs és a csíkszeredai születésű, Heidelbergben élő Hajdú Farkas-Zoltán író, rendező is, akik március 17-én együtt lépnek színpadra Szirtes Edina Mókus hegedűművész-énekesnő és Varga Vince VJ-grafikus kíséretében a naTO kulturális központban – olvasható a közleményben, amely kitér arra is: a magyar jelenlét a lipcsei könyvvásáron a Publishing Hungary program támogatásával, a berlini Collegium Hungaricum szervezésében valósul meg.
(MTI)