pályázat szálcement

Készíts díjat szálcementből!

Equitone díjálmodó pályázat

AdVe | 2021.06.21

A feladat olyan prototípus díj készítése, amely megmutatja a szálcement anyag kezelhetőségét, mintázatát, felhasználási lehetőségeit, szépségét, és nem utolsó sorban méltó jelképe és jutalma lehet az Equitone pályázatának, amit építész és építészhallgatók körében hirdetnek meg.

A nyertes prototípust készítő jelentkező 250.000 Ft pénzjutalomban részesül, a díjból sorozatgyártás várható.

Jelentkezési határidő, pályázati anyagok leadása: 2021. július 15.

Kérjük, töltse ki az előzetes regisztrációt, online jelentkezési adatlapot az Equitone oldalán.

Érdeklődni az equitonepályázat@octogon.hu, vagy gabor.chwala@etexgroup.com címen lehet.

Az Equitone évről évre pályázatot ír ki Magyarországon az építészek és építészhallgatók munkájának elismerésére. Az elmúlt évek pályázatai jól mutatják, hogy mára nem csupán elegáns középületeken jelenik meg az Equitone átszellőztetett szálcement homlokzatburkolat, de a lakóépületeket tervezők és lakberendezők körében is egyre népszerűbb ez a tartós és szép anyag, mely könnyen igazodik a kor építészeti igényeihez. A pályázat célja változatlan: az építészek munkájának elismerése mellett az anyaghasználat változatosságának és az Equitone szálcement lapokkal burkolt épületek sokszínűségének bemutatása. Emellett az Equitone hozzá kíván járulni a környezettudatosságot fókuszba állító, felelős tervezői gondolkodás terjedéséhez.

Az építészpályázatról bővebb információt itt található.

A DÍJÁLMODÓ PÁLYÁZATRÓL:

2021-től az Equitone szeretné az anyaghasználat változatosságát és szépségét megmutatni a nyerteseknek átadott díjban is.

A feladat olyan prototípus díj készítése, amely megmutatja a szálcement anyag kezelhetőségét, mintázatát, felhasználási lehetőségeit, szépségét, és nem utolsó sorban méltó jelképe és jutalma lehet egy díjazott építészeti pályaműnek. Ezt a díjat kapná – többek között – elismerésül a nyertes pályaművet tervező építész.

Részletek / elvárások:

• Készüljön egy kézbe adható, nyertes pályamunkát dicsérő, saját anyagot felhasználó prototípus díj.
  • Az anyag otthon is megmunkálható, akár dekopír fűrésszel, vágókoronggal, fúróval vagy lézergravírozóval. Lehet perforálni, ragasztani, tömbösíteni, szegecsekkel, csavarokkal, fával, üveggel műgyantával és egyéb anyagokkal kombinálni.
  • A prototípus maximális mérete A4 (210*297), vastagsága 10 cm lehet.
  • Plexi, réztáblán vagy gravír technikával fel lehessen tüntetni rajta a nyertes pályázó nevét.
  • Az Equitone az előzetes regisztrációt követően rendelkezésére bocsát, többek között A4-es méretű táblás Equitone szálcement nyersanyagot. Előre egyeztett napon szakmai támogatást nyújt a pályázóknak, tájékoztatást ad az anyagról (akár online is).
  • A beérkezett pályamunkákat szakemberekből álló zsűri értékeli.

A nyertes prototípust készítő pályázó 250.000 Ft pénzjutalomban részesül, a díjból sorozatgyártás várható.

Jelentkezési határidő, a pályaművek leadása: 2021. július 15.

Kérjük, töltsd ki az előzetes regisztrációt, online jelentkezési adatlapot az Equitone oldalán

Információ, egyeztetés az equitonepályázat@octogon.hu, vagy gabor.chwala@etexgroup.com email címeken.

A pályaműveket előzetes egyeztetést követően az alábbi címek egyikén adhatják le:
1097 Budapest Drégely utca 6-8.  / 1037 Budapest, Folyondár utca 26.