Legújabbak
A Biodómtól az irodaházakig – egy épszerkes konferencia tanulságai
Nemcsak a vidámpark helyén létesülő új biodóm, a Pannon Park volt a május 26-i épszerkes tervezői nap újdonsága. Szó volt új homlokzati megoldásokról, komfortigényekről, hibákról – és egy példa nélküli kerekasztal-beszélgetésre is sor került.
A világ innovatív téglaépítészetének elismerése – Brick 2016
Dietmar Eberle irodaháza az ausztriai Lustenauban és a spanyol Harquitects iroda granollersi családi háza nyert nagydíjat a Brick 2016 pályázaton. Vietnami, belga, brazil, svájci projektek nyertek még, sajnos idén se magyar, se (közép)-kelet-európai győztes sincs.
Hogyan lehet egy csarnok előregyártott, mégis egyedi?
Ahogy a megrendelő iparágában, a lézer- és robottechnikában, úgy a csarnoképítésen is látszik, hogyan változnak a megrendelői igények az évtizedek alatt. Egyre népszerűbbek a lapostetős megoldások, vagy az előregyártott elemek, amelyek gyorsítják az építést és egyben környezetkímélőek.
Chicagóban égben lebegő turistabusz hálózatot építenének
Ha megépül az elképzelés, az jelentős mértékben tehermentesítené a várost.
Velencei Biennále: Helyi aktív építészet
Jelentés a frontról (Reporting from the Front) címmel, hatvanhárom ország részvételével rendezik meg május 28. és november 27. között a 15. Velencei Építészeti Biennálét; a magyar pavilon a pénteki szakmai napon nyílik meg Fábián Gábor és Fajcsák Dénes aektivátorok – Helyi aktív építészet című kiállításával.
FIABCI díjat kapott az angyalföldi passzívház
Újabb elismerést érdemelt ki a Jász utcai passzívház: a legnagyobb nemzetközi ingatlanszövetség is díjazta az angyalföldi 100 lakásos épületet.
Ferencváros nyerte az ingatlanfejlesztési „Oscar-díj"-at
A közel negyed évszázada indult ferencvárosi tömbrehabilitációs program nyerte el a szakma legkiemelkedőbb nemzetközi elismerését a FIABCI Prix d’Excellence 2016. évi nagydíját. A szakma „Oscar-díjának” számító 61 éves fennállása során elsőként díjazott magyar pályázatot az úgynevezett „Master Plan” (Településfejlesztés) kategóriában.
Tervezői művezetés: legalább hatszor kell az építkezésre menni, kötelező a bejegyzés az e-naplóba
Már megjelenés előtt megtudtunk néhány fontos részletet az egyszerű bejelentéshez kapcsolódó, napokon belül megjelenő kormányrendeletekből az Építésijog.hu konferenciáján. Kiderült az is: sok hatóság is tanulja még az új szabályozást – és hibázik, és a tervezők is sokszor rosszul próbálnak bejelentést tenni.
Melyik szökőkút épüljön meg Szegeden?
Újra a szegediek véleményére kíváncsi az önkormányzat – ezúttal a Móra Ferenc Múzeum előtti szökőkút megújításával kapcsolatban. Három terv közül lehet választani.
A Kármelita udvar jövője, ötletpályázat és más érdekességek – Mi újság a Budai Várban? II.
A palota, a Kármelita udvar és a Sándor-palota jövője, ötletpályázat a Szent György térre, régészeti bemutatóterek,mélygarázsok és minisztériumok a Várban. Határidők és az UNESCO-egyeztetések. Hogyan áll a Kármelita-udvar?