színkép | 2025.05.12

A Magyar Zene Háza két belsőépítésze vehette át „Az év belsőépítésze 2022-2023” díjat.

Idén 22. alkalommal adták át a Laki Pál és Laki Péter által 1998-ban magánkezdeményezésként alapított „Az év belsőépítésze” díjat, melyet a Magyar Építész Kamara Belsőépítészeti Tagozata ítél oda az általa kiemelkedőnek tartott, különleges tervezői értékkel bíró belsőépítészeti munka tervezőjének.

„Az év belsőépítésze 2022-23” díjat Csavarga Rózsa és Török Szabolcs Bence érdemelték ki a Magyar Zene Háza projekt belsőépítészeti munkájáért.

A díjazottaknak a kitüntetést tanúsító aranyozott bronz emlékplakettet, május 6-án az Építészek Háza Kós Károly termében Ferencz Marcel Kossuth-díjas és Ybl-díjas építész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a zsűri elnöke és az alapító Laki Péter, a Laki Épületszobrász Zrt. elnök-vezérigazgatója adta át.

„Lenyűgöző varázslat” „A belső tér egyedi hangvételű, művészi értékű, részleteiben megoldott, egységes az építészettel” – részlet a zsűri méltatásából.

„Az 5 szintes épület 3 szimbolikus téregységre tagozódik, amelyeket a lebegő „olasz” lépcső köt össze, a térszint alatt pedig tömör, fehér spirálba változik át. A felső szint a szellemi munkáé, a héjazatba rejtett oktatóhelyiségek a világ első zenei intézményének adtak teret.” – részlet Török Szabolcs Bence az épületről írt szövegében.

A Magyar Zene Házát tervező japán Sou Fujimoto építész a legnagyobb hangsúlyt az épület, formai kialakításra helyezte. A belsőépítészek számára a kihívás az volt, miként lehet a határtalanságot anyaggá formálni.

A zsűri külön kiemelte és dicséretben részesítette Bihary Saroltát, az általa tervezett soproni Múzeumnegyed épületeinek erős építészeti koncepciója és kivitelezésének magas színvonala miatt.

A díjátadás házigazdája Czakó Kálmán, a MÉK Belsőépítészeti Tagozatának elnöke volt. A résztvevőket az ünnepi esemény díszvendége Lánszki Regő, az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára és Hajnóczi Péter, a Magyar Építész kamara (MÉK) elnöke köszöntötte.

A beérkezett pályázatokat Ferencz Marcel, a zsűri elnöke ismertette. A díjátadást a Laki Zrt támogatta.

A MÉK Belsőépítészeti Tagozatának felhívásra 11 pályázatot küldtek be:

  • Balogh Balázs, Balogh Emese: Debrecen – Csokonai Fórum Színház
  • Bihary Sarolta: Sopron – Múzeumnegyed
  • F. Kovács Attila: Alapítványi Villa (Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásért Közalapítvány)
  • Stak-Takács Orsolya (Paragram Stúdió): M3 Metró – Semmelweis Klinikák metróállomás
  • Kokas László: Budapest – Walter Rózsi Villa
  • Török Szabolcs Bence, Csavarga Rózsa (T1 Studió): Budapest – Magyar Zene Háza
  • Juhász Veronika, Fábián Gábor: Szentendre – Kenderház
  • Somogyi Pál (Keso Design Stúdió): Eger – Dobó István Vármúzeum
  • Galambos Andrea (Minusplus) – Bp. – Brutal Bár, Pipit Étterem, Webstar Iroda, Inside Iroda, Campus Cooperation Pie, Worldquant Iroda
  • Dr. Lukács Zsófia: Enteriőr rekonstrukciós munkák: Boldogkői vár, Sümegi vár, Nagyvázsonyi lakótorony, Vigadó-Évszázadok öröksége
A szerző legújabb cikkei




Hírlevél feliratkozás >>>>


Konferencianaptár


Építési megoldások