Címlapon az Északi Járműjavítóban létrehozott Eiffel Műhelyház, amelyet látványtervekkel és fotókkal gazdagon illusztrált, tízoldalas cikkben mutatunk be.
A külföldi példák között a rottenburgi könyvtár jó példája az új épülettömeg történeti városszövetbe illesztésének, de a cikk körüljárja a könyvtár újjáéledő, újraértelmezett funkcióját is, erre utal a cím: "Közösségi tér, ahol olvasni is lehet". Könyvtárat mutatunk be Helsinkiből is, a hatalmas, hullámzó tömeg karnyújtásnyira helyezkedik el a központi pályaudvartól és a Finn Nemzeti Színháztól, a városon belül elfoglalt helye is hangsúlyozza a funkció fontosságát. A Bordeaux-ban készült panelház-felújítás kivívta a szakma elismerését, a szűkös és elaprózott lakásalaprajzokat nagyvonalú, télikertszerű erkélysorral kiegészítő tervet Mies van der Rohe-díjjal jutalmazták.
Még egy könyvtár: a makói városi könyvtár vázlatterveit még Makovecz Imre vetette papírra, a részletes tervezést Szente-Vargáné Gerencsér Judit kísérte végig. A Civilek Háza Tihanyban épült, a bonyolult átalakítás-bővítés a veszprémi tervező, Vér Péter munkáját dicséri. A Marczibányi téren elkészült épületfelújítás és -bővítés magántőkéből és hosszú évek munkájával készült el, Kovács Márton építész és a megbízó Haris család együttműködésének eredményeként. A műemlék középületek felújításának körképét adja Sághi Attila cikke, amely számos jó és kevésbé jó kortárs épülethasználatot vesz sorra hazai példákon keresztül.
"Mai szemmel" a budafoki kísérleti lakótelepet vizsgáljuk, az A_pro' rovatban a Fertő-vidékre látogatunk, ahol Hadas László tervezett tájba simuló lakóházat. Beszámolunk a tetőtér-beépítések megváltozott jogszabályi környezetéről szóló webináriumról, és bemutatunk két szép, összegző művet: az Építőművészek a historizmustól a modernizmusig című könyvet Rozsnyai József szerkesztésében, és az Építészettörténeti írások Guzsik Tamás emlékére – Középkoron innen és túl című könyvet, amelyet Katona Vilmos szerkesztett.
A Metszet itt előfizethető.