Az elnök asszony hozzátette, azért a Dunakeszi Járásbíróság régi épületében tartják a díjátadó ünnepséget, hogy megmutassák honnan indult és hová tart az épületfejlesztés. Látható, hogy a jelenlegi épület mennyire nem méltó a bíróság dolgozóihoz és a polgárokhoz. Az építészeti tervpályázat révén viszont hamarosan méltó környezet fogadja majd az ügyfeleket.
Klenovics Róbert, az OBH Műszaki Főosztályának főosztályvezetője kiemelte, a tervpályázat mérföldkövet jelent a bírósági épületfejlesztések terén. Egy XXI. századi mintaépületet alakítanak a korszerű, ügyfélbarát bíróság szemléletét szem előtt tartva.
Dr. Csák Éva, a Dunakeszi Járásbíróság elnöke elmondta, hogy a létszámbővítés révén ma már 45 fős létszámmal működik a bíróság, így igazán aktuálissá vált a kollégák számára a méltó munkakörülmény kialakítása. A tervpályázat segítségével az ügyfeleket ugyanolyan jó körülmények fogadják majd Dunakeszin is, mint más bíróságokon.
Az OBH a Magyar Építész Kamarával együttműködve 2018 májusában írt ki építészeti tervpályázatot a Dunakeszi Járásbíróság és Járási Ügyészség új épületének tervezésére. A felhívásra 27 pályamű érkezett, melyeket az építészekből, építőmérnökökből és a Dunakeszi Járásbíróság jogász képviselőjéből álló Bíráló Bizottság plenáris ülések keretében értékelt. A Magyar Építészeti Kamara sikeresnek ítélte a pályázatot. Nyitott és magas színvonalú verseny volt, a szakmai fórumokon több ezren tekintették meg a kiírást is.
A díjazottak (lásd a képeken is):
- I. díjban részesült a 13-as sorszámú pályamű
- II. díjban részesült a 19-es sorszámú pályamű
- III. díjban részesült a 10-es sorszámú pályamű
- Rangsorolás nélküli megvételben és díjazásban részesül a 7-es sorszámú pályamű
- Rangsorolás nélküli megvételben és díjazásban részesül a 11-es sorszámú pályamű
- Rangsorolás nélküli megvételben és díjazásban részesül a 25-ös sorszámú pályamű
Forrás: sajtóközlemény