A Graphasel Studio az ideivel együtt zsinórban harmadjára kapta meg a huszonnégy tagú, nemzetközileg Design elismert szaktekintélyekből álló zsűri elismerését. A hazai csapat wayfinding kategóriában nyert, amelyben magyar alkotó eddig még nem kapott elismerést.
A Puskás Arénát 2019 novemberében adták át a nagyközönségnek a Magyarország–Uruguay nyitómeccsen. Az aréna építését Fürjes Balázs kormánybiztos, Budapest és az agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár irányította. Fürjes Balázs elmondta, öt szempontot adtak a tervezőknek az aréna belső világának megformálásához: az aréna belül is legyen világbajnok, a belső dizájn legyen egyszerre szemet gyönyörködtető és felhasználóbarát, a múlt és jövő izgalmas randevúja, időtálló és sajátosan magyar. Mindezt sikerült világszínvonalon megvalósítani, ezt bizonyítja a Red Dot díj is – tette hozzá az államtitkár.
A Red Dot Design Awardot 1955-ben alapították, azóta minden esztendőben több ezer pályázó közül választják ki a győzteseket a design és a kommunikáció szaktekintélyei. Abban a kategóriában, amelyben idén a Puskás Arénát díjazták, a tavalyi győztes Stockholm tömegközlekedési rendszere volt. A wayfinding az épületek belső tájékoztatási rendszere, amely közérthető és könnyen követhető jelekkel, szimbólumokkal segíti a látogatókat az eligazodásban, tájékozódásban. A látogatóirányítás nem csak jelölések rendszere, hanem egyben a középület arculatát is meghatározza.
A Graphasel Design Studio az utóbbi években számos nemzetközi elismerést szerzett, többek között két Red Dot dizájndíjat is az Opera Gin Budapest címkéjével és a Dubicz Borászat csomagolásterveivel.
A stúdió nevéhez kötődik a budapesti Google iroda dizájnja, a 2017-es Fina világbajnokság teljes megjelenése, Budapest és Magyarország turisztikai arculata, de több cukrászda, étterem és hotel vizuális identitása is.
Videó:
A díjnyertes tervezőcsapat: Szőke Péter, Drozsnyik Dávid, Ördögh László, Beke Mátyás, Láng Kristóf, Dobos Csaba
Forrás: sajtóközlemény