Legújabbak
A műemlékvédelem szűkülő körei Pécsett 1951 és 2020 között – 8. rész
Ebben a cikksorozatban olyan pécsi épületeket mutatok be, melyek egykoron műemléki védettséget élveztek, de miután a műemlékjegyzékből törölték őket, rövidesen elbontásra is kerültek. A sorozat célja egy hiánylista összeállítása, valamint annak bemutatása, milyen épületek állnak ma az egykori műemlékek helyén.
Kínában könyvesboltot nyomtattak három hét alatt
Kína legelső, háromdimenziós nyomtatással készülő könyvesboltját nyitják meg a tervek szerint január végén Sanghajban – adta hírül pénteken internetes kiadásában a Global Times című kínai lap.
Cambridge új mecsetje a "nyugalom oázisa"
Ragasztott fatartók formálta ívek és a végtelent szimbolizáló geometriai minták utalnak a hagyományos iszlám építészetre, miközben helyi hagyományos elemeket is magába ötvöz a híres angol egyetemi városban épült mecset.
Acélos fényben
Tokióban egy kompakt telken épült ház horganyzott acél burkolattal kápráztatja el környezetét.
Izgalmas régészeti lelet: előkerült Sisi pihenőházának oroszlánszobra a budai Várban
Idén is folytatódik a Budavári Palotanegyed történelmi kertjeinek, parkjainak megújítása, emellett megkezdődött a várfalak felújításának következő szakasza. A munkálatok állapotfelméréssel és régészeti feltárással indultak.
Sikeres volt az MMA tervpályázata, de nem volt átütő alkotás
Eredményt hirdettek a Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti Tagozatának ötletpályázatán, a keszthelyi strand építészeti-tájépítészeti feltáró tanulmánytervére. "Nem született megnyugtató eredmény", és "kicsit csalódott" a zsűri. Miért?
Jön Budapest legjobban várt egészségügyi fejlesztése
Komplex, többéves folyamatban újul meg a Szent János kórház teljes, közel 150 ezer négyzetmétert felölelő területe: a tervezési feladatokat az ország egyik legnagyobb mérnökirodája, aTSPC és konzorciumtársa, a CÉH+ nyerte el. A közel 50 épületből álló kórház fejlesztése kiemelt kormányzati projekt, teljes megújulását hosszú ideje várjuk.
Furcsa házak szerte Európában 1. rész
Ebben a minisorozatban a meghökkentő épületeké a főszerep, melyek karakterükben elütnek a környezetüktől. Érzésem szerint a sok komoly hangvételű szakcikk mellett olykor szükséges egy kis játékosság, ennek ellenére ezek az épületek is felvethetnek komoly kérdéseket...
Elhunyt a rajzi tanszék oktatója, Dr. Üveges Gábor festőművész
A Szentkirályi Zoltán-díjas egyetemi docens 25 éve, 1996-ban kezdte meg oktatói tevékenységét a BME Építészmérnöki Karának Rajzi és Formaismereti Tanszékén.
Mit terveznek a citadellán?
Megjelent egy videó a Várkapitányság kiadásában, mely a tervek néhány eleméről is szól. Az erőd és közvetlen környezete a következő években születik újjá. Azt is láthatjuk, hogy Budapest turisztikailag kiemelt, legszebb panorámájú pontja ma a világörökségi helyszínhez méltatlan állapotú.