Legújabbak


A skót, aki kétszáz évvel megelőzte a posztmodernt
William Chambers nem sejthette, mikor tizennégy méteres kő ananászt tervezett, hogy Robert Venturi kétszáz évvel később elméletet alapít néhány felnagyított Las Vegas-i fánkra. Hogy Ekler Dezső Nagyítás és Wesselényi-Garay Mimetikus Építészet teóriáit ne is említsük.


A műemlékvédelem szűkülő körei Pécsett 1951 és 2020 között – 5. rész
Az alábbi cikksorozatban olyan pécsi épületeket mutatok be, melyek egykoron műemléki védettséget élveztek, de miután a műemlékjegyzékből törölték őket, rövidesen elbontásra is kerültek. A sorozat célja egy hiánylista összeállítása, valamint annak bemutatása, milyen épületek állnak ma az egykori műemlékek helyén.

Legjobb ötbe jutott Zobokiék terve a sencseni Előadóművészeti Központ pályázatán
Világsztárokkal versenyezhet a legjobb öt között a ZDA – Zoboki Építésziroda terve a sencseni Nemzetközi Előadóművészeti Központra kiírt tervpályázaton.

Hogyan válasszunk alátétet laminált padlókhoz?
Elkészült segédletünk az alátétekre vonatkozó szabvány alkalmazásához és értelmezéséhez.

A parkolás művészete
A Liget Projekt keretében elkészült a Múzeum Mélygarázs, amely a Dózsa György úton kínál parkolási lehetőséget a parkba érkezőknek és a környéken lakóknak magyar alkotók festményeinek másolatai között.


Kortárs étterem ősi hindu királyok stílusában
A dús növényzettel körülvett „Co Dam Chay” egy vegetáriánus étterem a vietnami fővárosban, mely az ezer évvel ezelőtt virágzó a Cham-kultúra vörös tégla templomainak építészetét idézi.

11. Ezüst Ácsceruza Díj, 2020 – díjazottak
A járványhelyzetre tekintettel zárt körben, a Magyar Építőművészek Szövetsége székházában adták át az idei díjakat.

A XXII. Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázat eredménye
A világ legnagyobb ingatlan szakmai szövetsége az 1951-ben alakult párizsi székhelyű FIABCI Magyar Tagozata idén huszonkettedszer rendezte meg a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot.

Elkészült a botanikus kert, egy újabb kutyás élménypark és a két kilométeres futókör is a Városligetben
Elkészült a Liget Budapest Projekt keretében megújult botanikus kert, az új kutyás élménypark, és a két kilométer hosszú, kivilágított Városligeti Futókör is – jelentette be Gyorgyevics Benedek, a Liget Budapest Projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatója.

Il Bacio – Andrássy út 19.
A neoreneszánsz-eklektikus palotabérház eredeti tervezője Freund Vilmos, kiemelt értékei a neoreneszánsz homlokzat, a bejárati előcsarnok, a lépcsőház és a piano nobile; a fennmaradt polgári lakás az utcafronti szalonokkal, a gazdag gipszdíszítésekkel, eredeti nyílászárókkal, kandallókkal, padlóburkolattal, a belső traktusban váztáblázatos faragott fa fal- és mennyezetburkolatú ebédlővel.