Legújabbak
Biztos pontok
A TYIN Tegnestue humanitárius célokat megvalósító nonprofit szervezet 2009-ben hívta meg Sami Rintala és Hans Skotte építészeket, valamint 15 Norvégiában tanuló építészhallgatót Burmába (ma Mianmar). Feladatuk az volt, hogy segítségükre legyenek a "Safe Haven" árvaház területén épülő két projekt megvalósításában.
Kvázi-parametrikus és biomorf formák megjelenése a Hello Wood Projekt faépítészetében 2.
A következő írásban megkísérlem bemutatni a Hello Wood projektben megjelenő biomorf (azaz természeti formából következő forma) karakterisztikákat, melyekben parametrikus tervezésre, gondolkodásra utaló jelek fedezhetők fel. Anélkül, hogy a tervező saját koncepcióját ismernénk, saját szempontrendszer alapján végzem az elemzést.
A levegőből tiszta ivóvizet gyűjtő tornyok
Etiópia számos kis falujában a vízgyűjtés veszélyes feladat. A legközelebbi vízforrásig akár több órába is telhet eljutni, és amit onnan hoznak, nem biztos, hogy iható. Gyakran előfordul, hogy állati vagy emberi hulladékkal szennyezett.
Junya Ishigami japán építész terve alapján épül az idei nyári Serpentine Pavilon
A természet és fantázia határain egyensúlyozó, kísérletező munkáiról ismert japán építész tervezi a londoni Serpentine Galéria nyári installációját, a minden évben rengeteg látogatót vonzó Serpentine Pavilont. A nyári pavilon tervezésére 2000 óta minden évben egy olyan építészt kérnek fel, akinek még nincs Angliában megvalósult épülete.
Drónvideó népszerűsíti Pest megye értékeit
Kisfilm készült Pest megye épített és természeti örökségéről. A rövidfilm olyan ismert és kevésbé ismert építészeti és természeti kincseket mutat be, mint a ráckevei Hajómalom, a kisoroszi Szigetorr, a váci Diadalív vagy a zsámbéki Romtemplom.
Építészkongresszus 2019 – Ismerjük meg az idei előadókat! – Asako Yamamoto
Az idei Építészkongresszus hívószava Keletiek Nyugaton, nyugatiak Keleten. Junya Ishigami előadása után Asako Yamamoto következik, aki Kiotóból jön el Budapestre, hogy elmesélje, milyen japánként európai építészetről tanulni, és azt adaptálni a helyi sajátosságokhoz.
Szakemberhiány fékezi az építőipar további növekedését
Az építőipari termelés továbbra is fellendülőben van Magyarországon, 2019-re a legóvatosabb európai és hazai becslések is 10% körüli bővülést vetítenek előre.
Építészkongresszus 2019 – Ismerjük meg az idei előadókat! – Junya Ishigami
Az idei Építészkongresszus hívószava Keletiek Nyugaton, nyugatiak Keleten. Délután két japán építész előadását tekinthetjük meg, elsőként Junya Ishigami érkezik Tokióból. Az építész a SANAA irodában kezdett, de korán megalapította saját irodáját, majd hamarosan nemzetközi hírnevet szerzett a 2008-as és 2010-es Velencei Biennálén.
Webinárium-legendárium: ami látszott, és ami nem
Nyugodtan nevezhetjük minden idők legnagyobb építészeti rendezvényének a 2019-es Tervezői művezetés webináriumot, több mint 3.000 ember kapcsolódott bele a közvetítésbe, 1145 fő regisztrált. Egészen meglepő helyekről is voltak nézők, akik között eleinte voltak elégedetlenek. Aztán...
Építészkongresszus 2019 – Ismerjük meg az idei előadókat! – Špela Videčnik
Az idei Építészkongresszus hívószava Keletiek Nyugaton, nyugatiak Keleten. Zoboki Gábor után Špela Videčnik következik, aki a szlovén OFIS iroda képviseletében avatja majd be a közönséget, hogyan kovácsoltak előnyt abból a hátrányos helyzetből, amit Jugoszlávia széthullása jelentett.