A Duna projekt elsődleges célja a magyarországi Duna-szakasz árvízvédelmi rendszerének megerősítése, az árvízi veszélyeztetettség csökkentése által az emberi élet védelme volt. A beruházás felújítási munkái az elsőrendű állami árvízvédelmi védvonalakat érintették.
A Duna teljes magyarországi szakaszán 11 projektelem keretében végrehajtott kivitelezési munkák eredményeként lényegesen megnőtt az érintett területek árvízvédelmi biztonsága. A beruházás, melybenközel 200 töltéskilométer hosszon fejlesztették a magyarországi Duna-szakaszt, június 23-án ünnepélyes zárórendezvény keretében ért véget. A rendezvényen Áder János, köztársasági elnök, Horváth Kálmán, kormánymegbízott és Somlyódy Balázs, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója köszöntötte a résztvevőket. A projekt keretében megvalósult nagyszabású fejlesztéseket a kivitelezők képviseletében Dalmady Tamás a REÁL-Gép Kft. ügyvezetője mutatta be.
A mintegy 510 ezer lakost érintő beruházás öt vízügyi igazgatóság területén több mint 28 milliárd forintos uniós támogatásból valósult meg. A projekt részeként többek között 25 árvízvédelmi műtárgyat (zsilipeket, szivattyútelepeket, szivárgókat stb.) korszerűsítettek vagy építettek, több mint 100 km hosszú szakaszon töltéskorona-burkolási és burkolat-felújítási munkák zajlottak, valamint 12 km hosszúságban új árvízvédelmi töltés épült.
Az éghajlatváltozásból adódó, egyre gyakrabban, egyre magasabb szinten levonuló árvizek nagy igénybevételnek tették ki a töltéseket, így a védvonalak fejlesztése halaszthatatlan feladattá vált. Akkor is készen kell állnunk, ha évente történnek rekord méretű árvizek, és akkor is, ha mindössze tizenkét évente – hangsúlyozta Áder János, köztársasági elnök. Somlyódy Balázs főigazgató pedig arra mutatott rá beszédében, hogy a Duna projekt eredményeként jelentősen nőtt az árvízi biztonság a folyó magyarországi szakaszán.