hír Gazprom RMJM Szentpétervár

Újabb botrány a szentpétervári Gazprom-torony körül

fati | 2011.05.05. 14:33
Érvényes szerződése ellenére elvesztheti a tervezés jogát az RMJM tervezőiroda

Az RMJM építésziroda 2006-ban nyerte el az orosz Gazprom gázipari mamutvállalat szentpétervári székházának tervezési jogát. A 455 méter magas toronyház Európa legmagasabb épülete lenne, a terveket azonban erősen kritizálták a műemlékvédők és az Unesco is, hiszen a város történelmi központjában épült volna meg, és a vélemények szerint rombolta volna a városképet. A városvezetés ezért 2010-ben elrendelte, hogy a toronyházat a város műemléki területein kívül új helyszínen kell felépíteni.

A Gazprom a napokban elismerte, hogy a Primorszkban levő új helyszín fejlesztésének részleteit még nem véglegesítette. Az energiaipari cég képviselője egy brit napilapnak elmondta, hogy a tervezéssel kapcsolatban újabb építészirodákkal vették fel a kapcsolatot.

A tervezésre érvényes szerződéssel rendelkező RMJM építésziroda egyelőre nem nyilatkozott az ügyben.

(Az RMJM Robert Matthew Johnson Marshall egy 1956-ban alapított skót építésziroda iroda, többek között nevükhöz fűződik a az EMBT-vel közös skót parlement vagy a Falkirk hajóemelő-kerék - a szerk.)

A szerző legújabb cikkei



KIADVÁNYAJÁNLÓ

Lakásépítési körkép a Metszet 2026/2. számában
Lakásépítési körkép a Metszet 2026/2. számában

Európai és magyar példák sorát mutatjuk be a Metszet 2. számában – ezúttal a családi házak és a több...

Álláspontok az öbölből és azon túlról – Megjelent a Metszet 2026/1. száma
Álláspontok az öbölből és azon túlról – Megjelent a Metszet 2026/1. száma

A Perzsa-öböl térségének kortárs építészetét járja körül a Metszet első száma, amely március elején

Újdonságművelés a Metszet 6. számában
Újdonságművelés a Metszet 6. számában

A 6. lapszám kiemelten foglalkozik az Oszakai Expóval, a világkiállítások történetével és az idei pa...

Felújítások és műemlék épületek a Metszet 5. számában
Felújítások és műemlék épületek a Metszet 5. számában

A Metszet 5. száma – hagyományosan – a felújítás témakörét járja körül. Az elmúlt időszak egyik jele...