hír

A Károlyi-Csekonics Rezidencia

Csépé | 2012.03.29. 11:05
A Károlyi-Csekonics Rezidencia felújítása több szakaszban történt 2001 és 2011 között, melynek során megújult a csatolt képeken látható hall (Thék Endre által készített famunkákkal), a bálterem, a Csekonics- és Károlyi termek és a grófi dolgozószoba. Továbbá kialakítottak egy vetítőtermet.

A Wekerle Sándor Alapkezelőnek otthont adó Károlyi- Csekonics Rezidencia a Magyar Nemzeti Múzeum szomszédságát jelentő Palotanegyed egyik gyöngyszeme.
Az épület a Wekerle Sándor Alapkezelő kezében van. Az intézmény a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium irányítása alá tartozó központi hivatal, önállóan működő költségvetési szerv. Az intézmény 2010. november 27-én jött létre, amikor hatályba lépett az egyes költségvetési szervek központi hivatali jogállásáról szóló 259/2010. (XI. 16.) Kormányrendelet. Ennek értelmében a korábban az Oktatási és Kulturális Minisztériumhoz tartozó Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága Wekerle Sándor Alapkezelő néven folytatja működését.

A szerző legújabb cikkei



KIADVÁNYAJÁNLÓ

Újdonságművelés a Metszet 6. számában
Újdonságművelés a Metszet 6. számában

A 6. lapszám kiemelten foglalkozik az Oszakai Expóval, a világkiállítások történetével és az idei pa...

Felújítások és műemlék épületek a Metszet 5. számában
Felújítások és műemlék épületek a Metszet 5. számában

A Metszet 5. száma – hagyományosan – a felújítás témakörét járja körül. Az elmúlt időszak egyik jele...

Oktatási épületek a Metszet 4. számában
Oktatási épületek a Metszet 4. számában

Oktatási épületeket gyűjtöttünk egybe a Metszet 4. számában. 

Középületekről olvashatunk a Metszet 3. számában
Középületekről olvashatunk a Metszet 3. számában

Megjelent a Metszet 2025/3. száma, ezúttal középületek témakörrel. A Richter új székházáról az ápril...