Legújabbak

Meghalt Richard Rogers
A világ egyik legismertebb és legsikeresebb építésze, a huszadik század számos kiemelkedő jelentőségű épületének tervezője 88 éves volt.
Elkészült a Magyar Zene Háza, nagyon aranyos lett
Közel négy év csúszással elkészült a Magyar Zene Háza épülete, amely formájában többé-kevésbé, részleteiben, anyaghasználatában viszont csak alig-alig hasonlít a pontosan hét évvel ezelőtt bemutatott nyertes tervpályázati koncepcióra.


Miért utálják a magyar modern építészetet?
Mi a három oka annak, hogy Magyarországon az átlagosnál is jobban utálják a modern építészetet?

Újjászületett a Habsburg-kapu és a Halászó gyerekek kútja és terasza
A Nemzeti Hauszmann Program keretében újabb kultikus helyet adtak át. A Budavári Palotanegyedben a megújult Habsburg-kaput, a hozzá tartozó lépcsőt, illetve a Halászó gyerekek kútját és teraszát láthatjuk felújított pompájában.

Szimmetria az építészetben: szöveggyűjtemény harminc év legjobb építészeti írásaiból
Katona Vilmos válogatta és szerkesztette kötetté a Darvas György és Nagy Dénes által alapított Symmetry: Culture and Science folyóirat építészeti témájú írásainak legjavát. A kötet a Terc Kiadó gondozásában jelent meg.

Egy nagy mester kicsiny háza: evangélikus templom Gödön
Új könyvem jelent meg Templomséták a Dunakanyarban címmel, a tavaly kiadott Templomséták Budapesten folytatásaként. A szokásos sajtóközlemény helyett most én írok néhány sort a könyvről. Bár ezen a vidéken van az ország legnagyobb temploma is, ezúttal inkább az egyik legkisebbről mesélek.

Várják a javaslatokat a 2022-es Ybl-díjakra, a Forster- és Schönvisner-díjakra
Január kilencedikéig várja a Miniszterelnökség a javaslatokat.

Kanizsa Aréna
Ötezer fős befogadóképességű multifunkcionális sportcsarnok épült Nagykanizsán az akadálymentes kialakítás és a fenntarthatóság jegyében. Így megvalósult az első olyan épület Magyarországon, amely egy hatékony térlefedést biztosító acélszerkezeti megoldást alkalmaz, így két keresztirányú kézilabdapálya is helyet kaphatott benne.

Műemlékvédelmi szakmérnök képzés a BME-n
Műemlék? Épített örökség? Mik az eszközei ma az örökségvédelemnek? Egyéni és közösségi értékek – hazai és nemzetközi tendenciák. Elméleti háttér és gyakorlati megközelítés. Posztgraduális képzés nem csak építészeknek.

Royal Gold Medal 2021: Úttörő modernizmus népi hangszerelésben
Balkrishna Doshi indiai építész kapta a Brit Építészek Királyi Intézetének 2022-es Aranyérmét, aki munkáiban a részvétel fontosságára, az együttgondolkodásra helyezi a hangsúlyt, ezzel téve közérthetővé kortárs alkotásait.