Legújabbak


Rejtőzködő óriástatu a történeti szövetben – Lundgaard & Tranberg Architects / Építészkongresszus 2020
A 2020. évi, XVII. Nemzetközi Építészkongresszus hívószava: Ép-ítés, gyógyító építészet. A koppenhágai Lundgaard & Tranberg iroda képviseletében Erik Frandsen érkezik az eseményre.

Dizájnirodáktól az agilis irodaterekig
Hosszú út vezetett a dizájnirodák koncepciójától a második otthont nyújtó terekig, majd az agilis irodákig. Egy évtized alatt a munkakultúra változásával a hazai irodaterek is drasztikus minőségi ugráson estek át, a multinacionális cégek hazai leányvállalatainak irodadizájn-koncepciói számos esetben az európai irodaközpontok mintájává váltak.

Különdíj Bécsben: a TSPC letisztult tervét és érzékeny megközelítését díjazták az új krematórium pályázatán
A landart eszközeivel megfogalmazott urnasétány, a végső búcsút szimbolizáló, lebegő épület és a fények transzcendenciát szimbolizáló kifinomult játéka: ezek voltak azok az építészeti megoldások, amelyekért a bécsi krematórium új épületének tervpályázatán a TSPC Csoport szakemberei az osztrák Who Cares?! tervezőirodával közös pályázatukkal különdíjat nyertek el.


A gondozás menő! The Care Lab / Építészkongresszus 2020
A 2020. évi, XVII. Nemzetközi Építészkongresszus hívószava: Ép-ítés, gyógyító építészet. Elsőként ismerjük meg a barcelonai székhelyű csoport, a The Care Lab tevékenységét!

Megjelent a Városok az Osztrák–Magyar Monarchiában című könyv
A frissen megjelent könyv Lovra Éva 2013-tól 2019-ig folytatott kutatásának izgalmas lenyomata, amelynek célja a városok rendszertanának felállítása volt az Osztrák-Magyar Monarchia 1867 és 1918 közötti időszakához. A kutatás a régió egészét fogja át, vagyis módot ad az akkori városfejlődés és városfejlesztés eredményeinek egységes szemléletű bemutatására és értékelésére.

Könyvtárba rejtett kapszulahotel
A hegyek között megbújó kis kínai faluban egy ódon vályogfalú épületet alakítottak át szokatlan kettős funkcióra.

YBL(ayers)
Az YBLayers háromestés rendezvénye a FUGÁ-ban az építésziskola sokrétű múltjának, jelenének és jövőjének "rétegeit" és az abból kirajzolódó képzési arc(h)ulatot kívánja feltárni a látogatók felé.

Nagyvonalúság és elegancia egy szűkre szabott térben
Társasház? Azt hittem, szálloda! – mondják sokan, akik megismerik a budai Vízivárosban található Kapás 21 prémium kategóriás lakóépület lobbyját. Nem meglepő, hiszen a komplex belsőépítészeti megoldások eredményeként olyan exkluzív és egyben praktikus tér jött létre, mely a szállodai előterek hangulatát idézi.

Rózsaszínbe csomagolt brutalizmus
David Adjaye hömpölygő rószsaszín betonbarlangba helyezte a divatkereskedés zászlóshajó üzletét.


Építész Kipak a soproni AMI P’Arton
Meghívott vendégek előtt, sikeresen lezajlott a Kipak, a Soproni Egyetem alkalmazott művészeti képzésein tanuló hallgatók egy hetes félévzáró kiállítása és beszámolója. Ezúttal új helyszínen.