Legújabbak

Japán étterem Mexico Cityben
A Tori-Torit Mexico City egyik legjobb japán éttermeként tartják számon, ennek a figyelemre méltó sikernek köszönhetően nemrég a város ugyanazon, Polanconak nevezett területén egy nagyobb helyiségbe költöztek.

Hegybe vájt infoház két Alpok között....
Les 2 Alpes, a közkedvelt síparadicsom felé utazva a Lac de Chambon (Chambon-tó) mellett egy nagyon izgalmas épületet láthatunk. A minimalista stílus és a helyi anyagok párosítása maradandó élménnyel gazdagít.

Krisztus kilátó a Gordon tetőn.
Kelet-Európa legnagyobb fémből készült Krisztus-ábrázolása.

Álvaro Siza Beatles-t énekel
Álvaro Siza Vieira, a most 78 éves portugál építész, aki többek között a RIBA Aranyérem, a Pritzker Prize, és múlt év óta az UIA 10. Arany Medáljának birtokosa, munka közben arról dúdolgat, milyen lesz 64 évesen.

Az orosz Mordor. Egyszer ez is szellemváros lesz.
Több mint 17 ezer ember halála árán épült meg a világ legészakibb, 100 ezer főnél több lakossal rendelkező nagyvárosa: Norilszk. A Föld leggazdagabb nyersanyaglelőhelye felett épült település a világ legszennyezettebb, leghidegebb, legélhetetlenebb, legéletveszélyesebb, külföldiek által nem látogatható panelvárosa.

Családi kilátóház gólyalábon
A szép kilátás komoly érték, és ha éppen ez hiányzik egy család boldogságából, nem lehet kérdés a páratlan körpanoráma biztosítása.

A fába szorult kápolna
Falusi kápolna egy ezer éves fában

Divatshow expandált lemezzel a berlini Osthafenen
A látványos építészeti alkotásnak rendkívüli belsőépítészetre is szüksége van. Ebben az értelemben egy berlini üzletház ugyancsak magasra teszi a lécet: a neogótikus stílus Batman városának filmes építészetét idézi.

Vigyázat, a tetőn síelnek!
Bjarke Ingels (BIG) egy síelhető tetejű lappföldi épületegyüttes tervét mutatta be a napokban. Bár az emberi kéz alkotta dombok csak néhány tíz méterrel emelik meg a hegytetőt, a közösségi és sporttevékenységek egymás közvetlen szomszédságába helyezése újfajta dinamizmus indukálhatnak a sífaluban.

A védett ifjú
Richard Rogers mindössze 25 éve épült irodaházát a kiemelt műemlékek közé sorolták Angliában. A londoni Cityben 1986-ban elkészült Lloyd's székházat John Penrose örökségvédelemért felelős brit miniszter „Grade I”, azaz első rendű műemlékké nyilvánította, így a biztosítótársaság irodaháza jelenleg a legfiatalabb Nagy-Britannia listáján.