Legújabbak

Üveghomlokzati trendek: ne veszítsünk se a réven, se a vámon
Nincs olyan épület, amelyen ne lennének kisebb vagy nagyobb üvegfelületek, ezekkel az üvegfelületekkel kapcsolatban pedig különböző elvárásokat fogalmazhat meg a beruházó és a tervező. Esztétika, fényáteresztés, hőszabályozás, zajszűrés, és még hosszasan lehetne folytatni a sort. Hogyan válasszuk ki az épület funkciójához és az igényekhez leginkább

A BIG Omniturm Frankfurtban
Új, építészeti remekművet adtak át Frankfurtban, mely az Omniturm nevet kapta. A latin „Omni“, azaz „minden“ szó, jól jellemzi a torony multifunkciós jellegét, melyet magas minőségű Hörmann termékekkel szereltek. A német cég az iroda- és lakóházként működő toronyba, füst- és tűzgátló ajtókat szállított.

Lezárult a Revitalizátor pályázat jelentkezési folyamata
Huszonhat csapat nevezett a Revitalizátor ötletversenyre, amelynek célja elhagyatott vagy funkciójukat vesztett területek, ingatlanok turisztikai célú újrahasznosítására vonatkozó ötletek fejlesztése, valamint díjazása.


Balaton-felvidéki építészeti és design meetup volt Salföldön
A Balaton-felvidék természeti és épített értékeit járták körül a salföldi homokbánya mellett működő Bánya kulturális vendéglátó-szórakozóhelyen bemutatott építészeti, tájhasználati témájú előadások és az azt követő beszélgetés. A július 21-én, csütörtök este megrendezett eseményt szakmabeliek és a környékbeli lakók közötti eszmecsere zárta.

A modern Fiume születését bemutató tárlat nyílt Horvátországban
Korábban soha nem látott, különleges tárgyakon keresztül ismerhetik meg a modern Fiume születésének történetét a Fiumébe látogatók szeptember 13-ig. A tárlat több mint 200 műtárggyal mutatja be a kikötőváros modernizációját, a kereskedelem, az egykori magyar tengerhajózás, a gazdaság és a turizmus fejlődését, valamint a magyar kultúra hatását a 19-20. század fordulóján.

Üvegalapú építészeti innovációk a fenntartható jövőért
Az újrahasznosított üveg ipari felhasználása évente közel 320 tonnával csökkentheti bolygónk szén-dioxid kibocsátását, ami összesen 34 500 kWh energiának felel meg. Az üveg végtelenszer újrahasznosítható anyagában rejlő lehetőségeket építészeti és energetikai innovációk sora használja fel a 2030-as klímavédelmi direktívák eléréséhez .


Elkészült a Tűzvédelmi irányelvek – merre tovább? című, 2021 novemberi Tervezői Nap előadásai alapján készült online képzés
Ha nem tudott személyesen részt venni, vagy szívesen felfrissítené emlékeit, most újból megtekintheti a 2021 novemberi Építész Tervezői Nap előadásait. Az előadásokból készült online képzés megtekintése kreditpont-igénylés nélkül ingyenes. Megvásárlás esetén – a kapcsolódó tesztsorok kitöltése után – az építészkamarai tagoknak két kreditpontot írunk jóvá.


Kedvenc helyeim és épületeim Délen, 3. rész
Ebben a nyolcrészesre tervezett sorozatban különböző dél-európai (Spanyolország, Portugália, Olaszország) országokba kalauzolom a kedves Olvasót, hogy szubjektív válogatásomban bemutathassam a földrészen található kedvenc épületeimet és városaimat.


Breuer Marcell – Guggoló óriás a hegyoldalban
A Francia Riviéra szépségét választva döntött úgy az IBM, hogy arra a térségre építteti a kutatóközpontját. Az egykori Bauhaus iskola hallgatója, későbbi mestere, Breuer Marcell lett az építész, társtervezője Herbert Beckhard volt. 1960-ban kezdődött az építkezés és az első épület (B1) 1962-ben készült el.

"Örvendetesen megváltozott az építészek szerepe Magyarországon"
Nem okozott gondot a hagyományosan ipari és garázskapukat forgalmazó Hörmann hazai leányvállalatának, hogy új termékeit, a bejárati és beltéri ajtókat is elfogadtassa a piacon – és ezt jórészt az építészekkel fenntartott jó szakmai kapcsolatainak köszönheti. Szujó László, a cég ügyvezető igazgatója a szakmai képzések, a BIM és a fenntarthatóság jelentőségéről is nyilatkozott a Metszetnek.