droID | 2016.01.26
Az új kecskeméti gazdálkodástudományi kar és campus épületének kivitelezésére a Magyar Nemzeti Bank által létrehozott hat Pallas Athéné-alapítvány megalapította a Kecskeméti Duális Oktatás Zrt.-t (KEDO Zrt.)

A város történelmének eddigi legnagyobb, mindent felülmúló felsőoktatási beruházása kezdődött tavaly ősszel az egykori Izsáki úti kórház területén. Melynek eredményeként mintegy 15 milliárd forintos saját beruházási költséggel Egyetemi Városrészt hoz létre a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány.

Elkészül 2017. szeptemberig itt öt épület, oktatási, igazgatási-adminisztrációs, könyvtár, kollégium, és kulturális központ, cirka 30 ezer négyzetméternyi hasznos területen. A városrészt gyalogos-felüljáró köti majd össze a műszaki főiskolai karral, a Sport utca felett pedig a Rudolf laktanyával, ahol addig egy családi sport, rekreációs központot épít meg Kecskemét.

Az új kecskeméti gazdálkodástudományi kar és campus épületének kivitelezésére a Magyar Nemzeti Bank által létrehozott hat Pallas Athéné-alapítvány megalapította a Kecskeméti Duális Oktatás Zrt.-t (KEDO Zrt.) A gazdasági társaság célja a Kecskeméti Főiskola, illetve a Szolnoki Főiskola jelenlegi karainak fejlesztése, valamint a Kecskeméti Alkalmazott Tudományok Egyeteme, a későbbiekben a Kecskeméti Egyetem építészeti megvalósítása.

A KEDO Zrt. vezérigazgatója Szemerey Szabolcs, aki több mint hat éve a Kecskeméti Főiskola oktatója, 2011-től pedig részt vesz a főiskola duális képzésének elindításában, valamint a vállalatokkal és intézményekkel történő kapcsolattartásban.

A társaság igazgatóságának elnöke Ailer Piroska, a Kecskeméti Főiskola rektora lett, aki jelentős szerepet vállalt a járműipari alapszak Kecskeméti Főiskolán történő elindításában, valamint a duális képzés magyarországi bevezetésében és meghonosításában.

Kecskemét eddigi legnagyobb, 15 milliárd forintos felsőoktatási projektje kezdődött meg tavaly június végén. A Pallas Athéné-alapítványok közös beruházásában 2017 szeptemberére új campusszal bővül a Kecskeméti Főiskola területe, az intézmény egy gazdálkodástudományi karral kiegészülve alkalmazott tudományok egyetemeként működhet tovább.

Amint azt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapokmánya és társadalmi felelősségvállalási stratégiája is tartalmazza, az MNB feladatának tekinti a hazai pénzügyi kultúra fejlesztését, az ezt megalapozó közgazdasági, társadalmi gondolkodás serkentését, illetve az ehhez kapcsolódó intézményrendszer és infrastruktúra javítását.

Az MNB a rendelkezésére álló eszközökkel segíteni kívánja a magyarországi közgazdasági oktatást, az új irányzatok elterjedését, a tudományos műhelyek munkáját, a pénzügyi műveltség szélesítését, ennek érdekében hirdette meg a Pallas Athéné Közgondolkodási Programját és – a többi között – e céljai megvalósítására alapítványokat hozott létre.


Látványtervek: Lima Interior & Architecture Design
Forrás: MTI / Keol.hu

Korábbi cikk a témában: Kecskemét 21. századi színvonalú egyetemi várossá alakul 2017-re (JaVa)

A szerző legújabb cikkei




Hírlevél feliratkozás >>>>


Konferencianaptár



Építési megoldások