Legújabbak
Jó lesz, ha mélygarázs épül az Agrárminisztérium alá?
Már dolgoznak a Kúria és Agrárminisztérium Kossuth téri épületének rekonstrukciós tervein. Az azonban kétséges, hogy a dolgozók számára kényelmet jelentő, helybe hozott parkolási lehetőség mennyire szolgálja a város lakóinak érdekeit.
„A dizájn nem az, ahogy kinéz, hanem ahogy működik”
Az Amplio Központ teljes egészében automatizált új, székesfehérvári központi épülete olyan technológiavezérelt építészet, ami pontosan illeszkedik a megrendelő cég profiljához: egyszerre működik high-tech mérnökirodaként, fejlesztőközpontként és ipari gyártóüzemként.
Török lakástranzakciók történelmi csúcson
Az EECFA török kutatója szerint a világjárvány közepette virágoznak a lakástranzakciók Törökországban.Lássuk, miért!
Átlátszó falú nyilvános illemhelyek épültek Japánban
Tokió belvárosában átlátszó nyilvános vécéket állítottak fel két parkban. A Pritzker-díjas Shigeru Ban tervei alapján készült toalettek transzparenciával növelnék a bizalmat a félreeső helyek iránt.
Panorámaliftekkel felszerelt függőkerttel nyílik meg a budai Széllkapu
Elkészült a budai Széllkapu beruházás, az új fővárosi zöldfelületen összesen 355 előnevelt fát telepítettek, létrehoztak egy 700 négyzetméteres, vízinövényeknek otthont adó tavat, és kialakítottak egy új, 500 férőhelyes mélygarázst is.
Hullámzó borászat Morvaországban
A morvaországi tájban megbúvó Lahofer borászat egyesíti a nagy múltú borászati tradíciót a modern technológiával. A látogatóközpontból, borkóstoló teremből és a termeléshez szükséges terekből álló épületegyüttes egy nagy, hullámzó tető alatt rejtőzik, belesimulva a táji környezetbe.
30 éves az Építész Stúdió – meghívó kiállításmegnyitóra és könyvbemutatóra
Az építész stúdió idén 30 éves. Szeretnénk egy pillanatra megállni és végignézni az úton. A három évtized történéseit összegyűjtöttük és a munkákból egy kiállítás és egy könyv lett.
Együtt a helyiekkel!
Tavaly ősszel 29 diák vágott bele abba a gyakorlati programba, amely elsősorban közösségszervező és építész hallgatókkal dolgozik magyarországi kistelepülések fejlesztésén. A közös munka most az utolsó fázisához ért.
Most akkor mi is a történelemhamisítás?
Az új Trianon-emlékmű megosztó lesz – hogyne lenne az, ilyen témánál ez sajnos ma természetes. Az esztétikai érvek és ellenérvek mellett az utóbbi időben egyre nagyobb hangot kapott az ideológiai is. Bár látni még senki sem látta, egyre többen kérdeztétek, hogy nekem mi a véleményem róla. Szóval nagyon óvatosan, de megpróbálom megfogalmazni.
Bontások kora
Budapest huszadik századi építészetének két újabb meghatározó eleme került a megsemmisülés útjára. A tervezők Pázmándi Margit és Ferencz István.