Legújabbak

Kihirdették az Anna-réten megvalósítandó miséző-, emlékhely ötletpályázat eredményét
Tavaly kora ősszel hirdetett ötletpályázatot az Anna-réten megvalósítandó miséző-, emlékhely koncepciótervére a Hegyvidéki Önkormányzat és az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Hivatala.

Okos építészet nyomás alatt – ezt láttuk és hallottuk a múlt csütörtöki konferencián
Közel háromszázan jöttek el csütörtökön az Austrotherm és a Canon közös konferenciája a BME Dísztermébe. A cím – Okos építészet nyomás alatt – többeket zavarba ejtett, íme a megfejtése.

Tündércsalád tündérkertje
Bemutatandó épületünk a Hjertefølger család szervezésében és közreműködésével épült Norvégia Sandhornøya szigetén. A család e zord vidéken él, ahol 2013-ban kezdték meg fenntartható elvekhez kötött életüket.

Robotok építik a robotmúzeumot
Bemutatták a Szöulba tervezett Robottudományi Múzeum terveit, melyet robotok és drónok segítségével építenek fel.

A „Kádár-kockák” energiatudatos továbbgondolása foglalkoztatja a Solar Decathlon magyar résztvevőit
Az ÉMI szentendrei telephelyén hosszabb távon is megtekinthetők lesznek a nemzetközi Solar Decathlon verseny keretében az egyetemista csapatok által épített modellházak – jelentette be Dauner Márton, az állami tulajdonú cég vezérigazgatója.

Díjat alapított a Miniszterelnökség Mőcsényi Mihály kertészmérnök, tájépítész emlékére
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter Mőcsényi Mihály (1919-2017) Kossuth- és Széchenyi-díjas magyar kertészmérnök, tájépítész, a tájrendezés magyarországi oktatásának megalapozója, az önálló Tájépítészeti Kart létrehozó egyetemi tanár emléke előtt tisztelegve, születése 100. évfordulója alkalmából díjat alapított.


Biztos pontok
A TYIN Tegnestue humanitárius célokat megvalósító nonprofit szervezet 2009-ben hívta meg Sami Rintala és Hans Skotte építészeket, valamint 15 Norvégiában tanuló építészhallgatót Burmába (ma Mianmar). Feladatuk az volt, hogy segítségükre legyenek a "Safe Haven" árvaház területén épülő két projekt megvalósításában.

Kvázi-parametrikus és biomorf formák megjelenése a Hello Wood Projekt faépítészetében 2.
A következő írásban megkísérlem bemutatni a Hello Wood projektben megjelenő biomorf (azaz természeti formából következő forma) karakterisztikákat, melyekben parametrikus tervezésre, gondolkodásra utaló jelek fedezhetők fel. Anélkül, hogy a tervező saját koncepcióját ismernénk, saját szempontrendszer alapján végzem az elemzést.

A levegőből tiszta ivóvizet gyűjtő tornyok
Etiópia számos kis falujában a vízgyűjtés veszélyes feladat. A legközelebbi vízforrásig akár több órába is telhet eljutni, és amit onnan hoznak, nem biztos, hogy iható. Gyakran előfordul, hogy állati vagy emberi hulladékkal szennyezett.

Junya Ishigami japán építész terve alapján épül az idei nyári Serpentine Pavilon
A természet és fantázia határain egyensúlyozó, kísérletező munkáiról ismert japán építész tervezi a londoni Serpentine Galéria nyári installációját, a minden évben rengeteg látogatót vonzó Serpentine Pavilont. A nyári pavilon tervezésére 2000 óta minden évben egy olyan építészt kérnek fel, akinek még nincs Angliában megvalósult épülete.