Tavasztól elektromos városnéző kisbusszal is érkezhetnek hazánk egyik (de nem egyetlen) interaktív makettparkjába.
A Városliget fejlesztését célzó Liget Budapest Projekt a Design Terminállal együttműködésben kiállítást szervezett az Új Nemzeti Galéria-Ludwig Múzeum tervpályázatának munkáiból. Az Erzsébet téri kiállítótér 2015. április 27. és május 10. között ad otthont a nemzetközi pályázatra beérkezett terveknek.
Április 16-án a megújult Lechner Tudásközpontban zártkörű, ünnepélyes rendezvény keretein belül megnyílt a Lechner 2015 - Kreatív Erővonal kiállítás, ahol bemutatkozott a Lechner Tudásközpont új arculata is. A megnyitón részt vettek a Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkárságának képviselői, a kiállítók és családtagjaik.
Állandó -6 ˚C közel három hónapon keresztül, 8000 darab jégtömb, 1250 négyzetméter alapterület, 150 jégszoborként megelevenedő mesehős, több százezer látogató a belgiumi Jégszobor Fesztivál számára ideiglenesen megépített két Frisomat csarnokban.
A dualizmus korának városfejlődéséről nyílt kiállítás a Ringturmban: a bécsi kiállítóhelyen a Monarchia két központjának városi tereit állították párhuzamba
Nagy-Britannia frissen elkészült pavilonja egy óriás zümmögő méhkas. A virágzó rét sem hiányzik mellőle.
Jó ütemben, a terveknek megfelelően haladnak a május 7-én nyíló velencei képzőművészeti biennálén Magyarországot képviselő projekt munkálatai – közölte Balatoni Monika nemzeti biztos, aki az alkotókkal, Cseke Szilárd művésszel és German Kinga kurátorral közösen pénteken mutatta be Budapesten a Fenntartható identitások című alkotást.
A megosztás a témája az idei, már ötödik alkalommal megrendezendő Beton kurzusnak, amelyen hat felsőoktatási intézmény mintegy 60 diákja vesz részt. Köztéri betoninstallációkra, betonból készült bútorokra és használati tárgyakra egyaránt számíthatunk.
A rendezvény célja az Ybl Miklós Építéstudományi Kar szellemi, kulturális és tudományos élete színvonalának emelése, valamint az építéstudományok iránt érdeklődők számára betekintést nyújt a szakma rejtelmeibe.
Kételyek között: mint kizárt kamarai tag, írhatok-e én egyáltalán magyar építészekről a Tervlapon? Úgy tűnik: igen! Ezt senki sem korlátozza. – A kiállítás a FUGA Budapesti Építészeti Központ belső termében 2015. január 20-tól február 10-ig volt látható. Károlyi Antal a magyar szocialista realista építészet egyik vezéregyénisége volt.
A kiállítás a Fuga Építészeti Központ „L” alakú termében 2015. március 1-ig látható. A megnyitót 2015. február 11-én Wesselényi-Garay Andor és Szalai András tartotta. Fábry Sándor showman Építkezési kalandozásaim címmel tartott standupot.
A kiállítás 8-án zár Győrben, a Fugában pedig február 19-én, csütörtökön este 6-kor nyílik. Megnyitja Körmendy János, a GyMS Megyei Építész Kamara elnöke.